Szkolenie kontrola zarządcza

people standing inside city building

Szkolenia z kontroli zarządczej jakie są oferowane przez szereg różnego rodzaju usługodawców, skierowane są w głównej mierze do kierowników poszczególnych jednostek, księgowych, kadry zarządzającej oraz rożnego rodzaju kontrolerów zarówno tych z firmy, jak i ze środowiska zewnętrznego.

Większość kursów przygotowawczych odnosi się do samego zarządzania, jak i sposobu wdrożenia owej kontroli do danego przedsiębiorstwa. Poruszane są na nich zarówno zagadnienia teoretyczne, jak i praktyczne przygotowanie do pełnienia owych obowiązków.

Jeśli mowa o aspekcie wiedzy, dowiedzieć się możemy czym jest sama kontrola oraz jakie regulacje prawne jej towarzyszą. Ponadto poznamy zakres podmiotowy kontroli zarządczej, jak i rolę jaką w jej przypadku pełni minister finansów oraz minister resortowego. Z części praktycznej zaś dowiemy się jakie są podstawy projektowania kontroli zarządczej, jak tworzy się odpowiednie procedury, a także jak realizować ją w codziennym życiu przedsiębiorstwa.

Warto podkreślić tutaj znaczący udział coachów, czyli trenerów personalnych, którzy to przygotowują nas na takim szkoleniu, jak i pomagają nam w wprowadzeniu nowych zasad. Co ciekawe niektóre szkolenia oferują dla swoich uczestników różnego rodzaju wzory takie jak np. kodeksy etyki, rejestr ryzyk,. Regulamin zarządzania ryzykiem w jednostce oraz inne. Ma to za zadanie polepszenie naszego wprowadzenia do firmy kontroli zarządczej.

Skupmy się jeszcze na samych szkoleniach. Zazwyczaj trwają one kilka dni i kosztują w okolicach tysiąca złotych. Są one skierowane dla odbiorców personalnych, ale także są one możliwe do zrealizowania przez pracowników firm. Aktualnie na polskim rynku występują ogromne ilości szkoleniowców, którzy oferują takie kursy.

Są one dostępne w większości przypadków w wersji stacjonarnej, czyli wymagającej udania się do miejsca szkolenia. Pozwala to jednak na bliższy kontakt z nauczycielem i lepsze zrozumienie problemów. Po samych szkoleniach pracodawcy powinni pamiętać o ocenia pracownika.

Dodaj komentarz